Under Arendalsuka inviterer vi til faglige samtaler, samfunnsdebatt og gode møter – midt i hjertet av Arendal.
Møt oss i Arendal!
11.-15. august 2025

Få med deg hva som skjer i våre lokaler!
Programmet oppdateres fortløpende.
Tirsdag 12/8
- 08:30-09:30: Hva må til for å lykkes med havvind i Norge?
Norge er godt posisjonert for flytende havvind med lang kystlinje og dype farvann. Norsk industri er konkurransedyktig med ettertraktet erfaring fra maritime og offshoreprosjekter. Et hjemmemarked for flytende havvind kan styrke Norges posisjon, skape industrielle vekstmuligheter og langsiktige arbeidsplasser.
Arrangør: Vårgrønn og Equinor - 10:00-10:55: Hvordan sikrer vi barns rettigheter på nett?
UNICEF jobber med å belyse hvordan selskapers digitale aktiviteter påvirker barns rettigheter. Målet er å forbedre selskapers rapportering på barns rettigheter på nett og gjøre barns rettigheter til en tydeligere del av selskapers bærekraftsarbeid på tvers av sektorer. Vi får besøk av blant annet Maria Greenberg Bergheim (Generalsekretær, UNICEF Norge) m.fl.
Arrangør: UNICEF - 14:30-15:30: Har styret ansvar uten innsikt? AI-kompetanse som strategisk nødvendighet
Kunstig intelligens har for alvor endret hvordan virksomheter tar beslutninger, utvikler tjenester og vurderer risiko. Klarer styret å se de strategiske linjene i den kraftige oppskaleringen av digitaliseringen dette innebærer? Turid Solvang (Daglig leder, Futureboards), Hilde Herud (Styreleder og partner, Hartmark Executive Search), Ingvald Løyning (Styreleder, Mesta) og Dan Vigeland (Direktør AI og Innovasjon, Knowit) kjører debatt med Christian Martinsen (Knowit) som ordstyrer.
Arrangør: Knowit og Hartmark Executive Search
Onsdag 13/8
- 08:15-09:45: Topplederdebatten
Topplederdebatten 2025 er syvende år på rad der vi setter fokus på topplederes og styremedlemmers rolle og ansvar for å bidra til bærekraftig verdiskaping. Hvem er de, hvorfor har de den posisjonen/vervet de har, hvilke holdninger og verdier trenger vi i toppetasjene i næringslivet?
Arrangør: Futureboards og E24 - 13:00-13:50: Digital produktutvikling – Ledelse i kryssilden mellom teknologi, kultur og struktur
Hvordan leder man i skjæringspunktet mellom teknologiutvikling, kulturskifter og ny organisering? Digital transformasjon er ikke lenger et prosjekt – det er en kontinuerlig tilstand. I denne debatten møter du tre av Norges fremste ledere og tenkere innen digital produktutvikling: Torbjørn Larsen (CIO, Telenor Norge), Catherine Janson (direktør, Politiets IT-enhet) og Nils Brede Moe (sjefsforsker, SINTEF Digital), med ordstyrer Christian Martinsen (Knowit).
Arrangør: Knowit
Skal vi lykkes i usikre tider, må vi styrke våre felles evne til å lede. Arendalsuka er en mulighet til å lære av hverandre, utfordre hverandre, og inspirere hverandre til å tenke nytt om hva det vil si å være en leder de kommende årene.
Fredrik Ekerhovd CEO Knowit Norge
Knowit på Arendalsuka
Dato
11.-15. august 2025
Adresse
3.etasje, Torvet 10, Arendal

Tør vi å lede modig i endringens tid?
Hva kreves egentlig av ledere i norske virksomheter når endringstakten tiltar, og hvordan motiverer de folkene rundt seg til å navigere i en stadig mer komplisert hverdag? Les mer om hvordan Knowit setter modig lederskap på agendaen i årets utgave av Arendalsuka.

Modig lederskap
Vi har tatt en prat med Christer Kjellesvig, primus motor for Knowit sine arrangementer under Arendalsuka. En fin samtale om å være modig, om hvilke hindringer vi står ovenfor og hvordan vi bør jobbe aktivt for å forstå hverandres bidrag i et større fellesperspektiv.